Dragi medieșeni, acum aproape 4 ani am fost întrebat de ce nu susțin Clubul Gaz Metan deși toată lumea știa că acesta se afla în insolvență. Mi-am exprimat public bucuria atunci când am aflat că în cele din urmă Clubul a ieșit din insolventa și am transmis că sunt deschis la un dialog.
Acum, când consider că toți cei care iubesc clubul fanion al orașului doresc binele fotbalului medieșean, am luat decizia de a propune Consilului Local susținerea financiară a activități sportive pe care o desfășoară aproximativ 200 de copii în cadrul Clubului Gaz Metan Mediaș.
Chiar dacă sunt concetățeni de-ai noștri cărora nu le convine nimic orice s-ar întâmpla la nivelul administrației locale putem să spunem fără să greșim că este prima dată în ultimii 30 de ani când Primăria Mediaș va deveni oficial un susținător al Clubului Gaz Metan Mediaș. Vă mulțumesc tuturor pentru susținere și pentru încredere.